Loading
21

Fałszuje zdjęcia. Photoshop przekształca fotografie w rzeczywistość, która nigdy tak naprawdę nie istniała. Photoshop jest bardzo drogi. Jeśli chcesz korzystać z Photoshopa musisz zapłacić sporą sumę pieniędzy lub zostać piratem internetowym.

Jeśli chcesz korzystać z legalnej wersji Photoshopa będziesz musiał płacić miesięczną opłatę lub inną alternatywą będzie pobranie pirackiej wersji, narażając w ten sposób swój komputer na ewentualne ryzyko związane z wirusami, trojanami i wieloma innymi zagrożeniami, które zazwyczaj towarzyszą pirackim programom.

Photoshop oznacza stratę dodatkowego czasu na retusz każdej wykonanej fotografii. Kiedyś traciliśmy minutę na przygotowanie i zrobienie zdjęcia aparatem, ale dziś do tej minuty musimy dodać kolejne 15 lub 30 minut obróbki w Photoshopie.

Automatyzm programu sprawia, że wszyscy wykonujemy te same kroki, te same tutoriale i wszyscy kończymy z tymi samymi wynikami. Photoshop zabija twórczą indywidualność. Zastanów się przez chwilę: gdyby usunęli komputery z tego świata, gdyby usunęli Photoshopa, czy nadal byłbyś w stanie robić dobre zdjęcia?