Loading
24

Niektóre kolory bezpośrednio wpływają na nasze emocje warunkując nasze postrzeganie do niespodziewanych granic: Na przykład czerń jest kolorem autorytetu i siły, ale jest również idealna do podkreślenia elegancji: modelka ubrana na czarno wygląda szczuplej niż zwykle.

Kolor biały przekazuje uczucia spokoju, harmonii, niewinności i czystości. Jest to jasny, neutralny kolor, który pasuje prawie do wszystkiego.

Kolor czerwony poza tym, że jest niezwykle efektowny, jest kolorem bardzo intensywnym z emocjonalnego punktu widzenia. Jest to kolor stymulujący, który aktywuje zmysły.

Kolor niebieski z drugiej strony jest bardziej relaksującym kolorem. Wywołuje on spokój i bezczynność, a nawet może wywołać uczucie zimna lub depresji.

Kolor zielony jest oczywiście związany z naturą. Jest to łatwy kolor dla oka, który nie męczy i wywołuje u widza uczucie relaksu.

Kolor żółty należy do kategorii kolorów ciepłych, przyspiesza metabolizm, pomaga skoncentrować uwagę i często wiąże się z uczuciem optymizmu.

Kolor fioletowy oznacza: luksus, bogactwo, kobiecość i romantyzm. Jest to kolor trudny do odnalezienia w naturze i dlatego może przekazywać uczucie sztuczności.