Loading
27

Nocna fotografia jest magiczna, pozwala odkrywać rzeczywistość na nowo, oglądać przez nasz aparat sceny, których na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie docenić. Czy istnieje coś bardziej fascynującego niż to? Oto kilka prostych wskazówek dotyczących zdjęć w nocy. Dyscyplina ta wymaga cierpliwości i poświęcenia, ale procentuje spektakularnymi wynikami.

Ja osobiście doradzałbym ci:

Naucz się doskonale używać aparatu w ciągu dnia. Oznacza to, że należy wiedzieć, gdzie znajduje się każda funkcja, czuć się komfortowo z przyciskami, zapamiętać, gdzie znajduje się przycisk ISO lub przysłona, ponieważ w nocy wszystko staje się trochę bardziej skomplikowane do zarządzania.

Skuteczne fotografowanie księżyca

Przygotuj swoją listę ze wszystkim niezbędnym sprzętem i przejrzyj ją dobrze przed wyjściem z domu. Nie ma nic gorszego niż chęć zrobienia zdjęć i wyczerpanie baterii lub zapomnienie statywu.

Przechowuj wszystko schludnie w dobrym plecaku z przegródkami. Zostawia niewiele miejsca na improwizację.

Najlepszym czasem na fotografowanie jest niebieska godzina, jeśli masz zamiar włączyć budynki i sztuczne światła do fotografii. Jeśli jednak chcesz sfotografować gwiazdy lub Drogę Mleczną, będziesz potrzebował trochę więcej ciemności. Należy trzymać się z dala od dużego miasta, ponieważ zanieczyszczenie światłem uniemożliwi prawidłowe uchwycenie gwiazd przez aparat.

Przygotuj sesję w domu: znajdź dokładne miejsce, do którego się udasz, sprawdź zanieczyszczenie światłem, fazę księżyca lub dokładne miejsce, w którym zobaczysz Drogę Mleczną. Sprawdź wszystko, czego potrzebujesz do tego typu fotografii, którą chcesz zrobić. Dotrzyj na miejsce przynajmniej godzinę przed zachodem słońca, aby dobrze poznać teren i cieszyć się pięknem zachodzącego słońca.

Comments “Jak zabrać się do zdjęć w nocy?

  1. Avatar

    Grzegorz

    Na szczęście nowoczesne aparaty nawet w telefonach pozwalają robić dobre zdjęcia w nocy.

Comments are closed.